Andreas Möller miniatyr 1700-tal

519556

ANDREAS MÖLLER (1684-1762): Porträtt av ung Karl XII, miniatyr, gouache på ben, signerad Möller 1715, bildstorlek 9,5 x 7 cm

Retusch, smärre repor, lös ram

Konst, Äldre måleri

Monter 6

Budhistorik (35 bud)
3812421
11 500
3812420
11 000
3812413
10 500
3812417
10 000
3812413
9 200

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.