Kaffeservis 23 dlr porslin Rosenthal Pompadour

519534

KAFFESERVIS, 23 dlr, porslin, Rosenthal "Pompadour", 1900-talets andra hälft, bestående av; 10 koppar med fat, 10 assietter, sockerskål, gräddkanna och kaffekanna, ca 25 cm

Några mindre nagg och ställvis förlust av förgyllning

Keramik/Porslin

Monter 11

Budhistorik (13 bud)
3827250
1 300
3827145
3827145
3819299
3827144

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.