Gunnar Nylund 2 ''Chamotte'' vaser

519497

GUNNAR NYLUND, vaser, 2 st., "Chamotte", gulglaserat chamottegods, Rörstrand, djupstämplade undertill, höjd ca 23-25 cm

Föremålet visas på Nybrogatan 32, Stockholm, 8-12 feb
Utlämning sker i Magasin 5 i Frihamen, Stockholm,
fr o m 14 feb

Den tvådelade vasen med en spricka mellan delarna, fotnagg

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design

Budhistorik (4 bud)

3798484
450
3799963
3798484
3796885

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.