Stockholms Auktionsverk X Layered Aldo Tura

519469

ALDO TURA, termoskannor, 2 st., Italien, 1950/60-tal, klädda i lackat getskinn, etikettmärkta Tura made in Italy, höjd 28,5 - 29,5 cm

smärre slitage, en propp med spricka

Diverse, Samlarobjekt, Design

Budhistorik (11 bud)
3813963
3813976
3813963
1 900
3813486
1 800
3813486

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.