Sakrala skulpturer 1700-tal

519449

SAKRALA SKULPTURER, 1 par, Sydeuropa 1700-tal, föreställande änglar med ljushållare i form av ymninghetshorn, skulpterat och bemålat lövträd, höjd 57 cm

Renoverade, senare bemålning, lagningar, vingarna kompletterade, ställvis färgbortfall

Diverse

Kundcenter

Sakrala skulpturer 1700-tal

Budhistorik (9 bud)
3809595
5 200
3803500
3799936
3 200
3799935
2 400
3799933
1 800

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.