Brosch med hjorttänder

519377

BROSCH, troligen förgyllt silver, 1800/1900-tal, i form av kvist med eklöv, dekorerad med hjorttänder som symboliserar livslång kärlek, längd ca 4,1 cm

Åldersrelaterat slitage

Guld/Smycken

Baltzarsgatan 6, Malmö

Brosch med hjorttänder

Budhistorik (1 bud)

3799392
2018-02-05 16:47:54

2018-02-12 kl 21:09
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.