Inbunden handskrift 1700-tal avskrifter

519368

HANDSKRIFT. 1700-talets andra hälft. Ca 90 sidor. Avskrifter av kungörelser mm. Med register i början. Delvis bruntonade sidor, delvis fläckad.
Folio (300x205 mm). Samtida skinnband, blindpressad dekor på pärmar och rygg, något nött och något skeva pärmar, senare lagningar, inre falsare förstärkta,

Se text

Böcker/Kartor, Handskrifter

Budhistorik (3 bud)

3809562
3802232
3798692

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.