Alf Wallander, urna med lock

519281

ALF WALLANDER, urna med lock, jugend, Rörstrand, märkt Dessin Alf Wallander, balusterformad, handmålad dekor i underglasyrblått, höjd (inkl locket) ca 47 cm

Lock med dålig passform samt nagg, krackeleringar

Keramik/Porslin

Alf Wallander, urna med lock

Budhistorik (13 bud)
3807558
1 800
3795660
1 700
3795660
1 600
3807553
3795660

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.