Skrivbord Maple & Co

519262

SKRIVBORD, 1800-tal, Maple & Co Ld., London, mahognyfanér, med två lådor i sargen, beslag i mässing, delvis läderklädd skiva, på hjultrissor, firmamärkning i låda, höjd ca 75, 107x61 cm, nyckel finns

Märken, skivans klädsel med skador, äldre ej ursprunglig tillhörande beslag

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 9

Skrivbord Maple & Co

Budhistorik (20 bud)
3810317
3810260
2 800
3810278
2 800
3810260
2 600
3809988
2 400

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.