Stockholms Auktionsverk X Layered tekök

519203

TEKÖK, tekanna, mjölkkanna, gräddkanna, slev, 1800-talets slut, rokokostil, utfört för den ryska marknaden, WMF (Würtenbergische Metallwaren Fabrik), vitmetall, tekökets höjd 30 cm

Slitage, stället med en bristning

Diverse, Hem

Budhistorik (10 bud)
3808780
1 600
3808216
3808215
1 400
3808214
1 300
3808213

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.