Wiwen Nilsson, ring sterlingsilver

519193

WIWEN NILSSON, ring, sterlingsilver, Lund, otydlig årsstämpel, rektangulär fasettslipad bergkristall i trappstegsformad fattning, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 12,8 g

Bruksslitage, fasettnagg, ringskena omarbetad

Guld/Smycken

Budhistorik (8 bud)
3798842
4 200
3797664
3797662
2 600
3797661
2 400
3797660
1 800

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.