Stockholms Auktionsverk X Layered lykta

519174

LYKTA, 1800-talets andra hälft, rokokostil, glas samt förgylld brons, för tre ljus, höjd ca 82 cm

Diverse, Hem, Belysning, Taklampor

Budhistorik (17 bud)
3806522
17 500
3801832
17 000
3800638
16 500
3801831
16 500
3800638
16 000

Slutpris SEK:
17 500
1 689 EUR, 1 918 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.