Fontän brons

519162

FONTÄN, 1800-talets andra hälft, brons, urna på postament med snäckformationer, dekor av mansfigurer med delfiner, höjd ca 37, 37x37 cm

Skador, lagning, två figurer saknas, lös överdel, en figur saknar arm, en figur med spicka i arm, en figur svår att fästa vid fontänen

Diverse, Metall

Rum 7, Hylla 1

Fontän brons

Budhistorik (8 bud)
3811126
2 800
3811115
2 600
3798027
2 400
3796075
3795953

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.