Antoni Tapies En samlares hem

519142

ANTONI TÀPIES (Spanien, 1923-2012): Cercle sur matière, 1970, signerad och numrerad Tapies 28/75, etsning med relieftryck, bildmått ca 50 x 34,5 cm, bladmått ca 77,5x58 cm

LITTERATUR: Galfetti 231

I svart ram, gulnader efter passepartout, vågigt papper

Konst, Grafik, Samlingar

Nybrogatan 32, Stockholm

Antoni Tapies  En samlares hem

Budhistorik (19 bud)
3848007
3848006
3 800
3848005
3 600
3848004
3 400
3848003
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.