Antoni Tapies En samlares hem

519136

ANTONI TÀPIES (Spanien, 1923-2012): Gravier, 1971, signerad och numrerad Tapies 60/75, färgetsning med relieftryck, bladmått ca 63x90 cm;

LITTERATUR: Galfetti 272

I svart ram, smärre hanteringsveck, fläckar

Konst, Grafik, Samlingar

Nybrogatan 32, Stockholm

Antoni Tapies  En samlares hem

Budhistorik (18 bud)
3848496
7 000
3848412
6 800
3848412
6 600
3848400
6 400
3848385
6 200

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.