Antoni Tapies En samlares hem

519127

ANTONI TÀPIES (Spanien, 1923-2012): Nocturn Matinal: Plate 9, 1970, signerad och numrerad Tapies 58/100, färgetsning med relieftryck, editerad av Poligrafa, Barcelona, bildmått ca 49 x 64,5 cm, bladmått ca 62,5 x 76,5 cm;

LITTERATUR: Galfetti 245

I svart ram, gulnader efter passepartout, veck i marginalen

Konst, Grafik, Samlingar

Antoni Tapies  En samlares hem
Budhistorik (14 bud)
3848345
7 000
3847216
6 200
3842056
6 000
3842051
5 000
3838863
3 600

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.