Bordspendyl 1800-talets första hälft

519113

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, urtavlan märkt Gaston Jolly a Paris, mahognyfanerat fodral, höjd 30,5, 19 x 16,5 cm

Urtavlan med skador och lagningar, fodralet omarbetat och kompletterat, nyckel och pendel saknas

Klockor/Ur

Monter 4

Budhistorik (8 bud)
3807141
3808568
750
3807141
700
3808566
650
3807141
450

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.