Ringar 2 st och örhängen 1 par 18 k guld

519092

RINGAR, 2 st, samt ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld; ring med trappslipad, syntetisk, blå spinell, Stockholm, 1952, ringstorlek 17,75, ring med cabochonslipad ametist, Svedboms Guld, Vetlanda,1954, ringstorlek 14,25, örhängen, 1 par, med syntetiska spineller, stift, längd ca 1,7 cm, totalvikt ca 6 g

Bruksslitage, mindre repor

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (9 bud)
3811521
3811518
1 300
3811454
3811223
3811121

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.