CG Hallberg silverbestick "Chippendale"

519079

BESTICK, 64 dlr, silver, CG Hallberg, Stockholm 1960/70-tal, "Chippendale", bestående av: 12 matskedar (sterlingsilver), 12 matknivar, 4 smörknivar, 11 moccaskedar, 13 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 1673 g

Smärre bruksslitage

Silver, Silverbestick

Monter 3

CG Hallberg silverbestick

Budhistorik (16 bud)
3807909
6 400
3807899
6 200
3807908
6 000
3807899
5 800
3807906
5 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.