Saltkar Königliche Porzellan Manufaktur

519068

SALTKAR, porslin, Tyskland, Berlin, 1800-talets andra hälft, rokokostil, Königliche Porzellan Manufaktur, i form av man med korg, polykromt bemålad, märkt med tillverkare, höjd ca 23 cm

Nagg

Keramik/Porslin

Monter 4

Budhistorik (23 bud)
3807746
1 800
3804610
1 700
3800050
1 600
3794883
3794882
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.