Ljuskrona barockstil

519059

LJUSKRONA, 1800-talets slut, barockstil, 6-armad, mässing, höjd ca 78, diameter 90 cm
PROVENIENS: Vallsjö Gård, nära Sävsjö i Småland. Föremålet kommer ursprungligen från en närliggande kyrka (Vrigstad)

Omarbetad, lagningar

Belysning, Ljuskronor

Rum 8

Ljuskrona barockstil

Budhistorik (14 bud)
3820080
5 200
3819779
5 000
3820077
4 800
3819779
4 400
3820030
4 200

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.