Domarbord 1600-tal barock

519045

DOMARBORD, 1600-talets första hälft, barock, rektangulär skiva fanerad med valnöt, intarsiadekor av gripar och ornamentik, infälld stenskiva i skiffer, underrede 1700-tal i svarvad furu, höjd 71,5, 101,5 x 64,5 cm

Senare stenskiva, renoverad, skador

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 12

Domarbord 1600-tal barock

Budhistorik (23 bud)
3808706
21 000
3805549
20 000
3808705
20 000
3805549
19 500
3808704
19 000

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.