Spegellampett Empire

519033

SPEGELLAMPETT, 1800-talets första hälft, Empire, för 2 ljus, Wernerborgs hallstämpel, märkt Richert förgylld samt bronserad, krön med dekor av parställda psykopomper samt fruktfat, mått utan krön ca 44x58 cm

senare glas, slitage

Diverse

Spegellampett Empire

Budhistorik (22 bud)
3818766
1 700
3821139
1 600
3818766
3820767
1 400
3818766
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.