Martti Tarvainen oljemålning

518992

MARTTI TARAVINEN (1897-1985) "Pojkars lekar"
signerad, olja på pannå, ca 74x107 cm

Utställning: Uleåborg konstmuseum 14.5-8.9 1995.

Södra kajen 14, Helsingfors

Martti Tarvainen oljemålning

Budhistorik (11 bud)
Bud EUR
3808119
520
3808117
500
3808114
480
3808112
460
3807214
420

Slutpris EUR:
520
5 164 SEK, 591 USD
Utropspris EUR:
600