Reseskrivställ 1700-tal

518986

SKRIVSTÄLL, i form av skrin av plåt, 1700-tal, innehållande sanddosa, samt bläckflaska i glas, bär daterigen 1718, lejontassar i bly, flora dekor mot svart botten, höjd ca 6, 13x8 cm

Slitage, skador, senare bemålnng

Diverse

Monter 2

Reseskrivställ 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

3808346
3807965
3792969

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.