Pottskåp sengustavianskt stockholmsarbete

518917

POTTSKÅP, 1800-talets början, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad i mahogny med intarsia, inredd med skåpsdel samt 2 lådor, gallerkant, nyckelskyltar i benarbete, höjd 74, 43x24,5 cm

Nyckel saknas, dekorbitar saknas, mindre fanerbortfall

Möbler, Skåp, byråer

Rum 5

Budhistorik (20 bud)
3808342
5 000
3805041
4 800
3805041
4 400
3804582
4 200
3805040
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.