Spegellampett Karl Johan

518912

SPEGELLAMPETT, omkring 1820, Karl Johan provinsarbete, fanerad i björk, med en ljusarm, dekor i pastelage, hallstämplad med etikett, möjligen Göteborg, 50x37,5 cm

Sliten förgyllning, krön med brännmärken, dropptallrik med skador

Speglar

Rum 5

Spegellampett Karl Johan

Budhistorik (17 bud)
3808747
4 800
3808729
4 600
3808719
4 400
3808711
4 200
3808708

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.