Antoni Tapies En samlares hem

518907

ANTONI TÀPIES (Spanien, 1923-2012): Cercle Rouge, 1976, signerad och numrerad 46/50, etsning, edition Galería Maeght, Barcelona, Arches, sockerakvatint, bladmått ca 63x90 cm;

LITTERATUR: Galfetti 596

Konst, Grafik, Samlingar

Nybrogatan 32, Stockholm

Antoni Tapies En samlares hem

Budhistorik (11 bud)
3848164
19 000
3848142
18 500
3844968
14 000
3837464
13 500
3832028
13 000

Slutpris SEK:
19 000
1 820 EUR, 2 138 USD
Utropspris SEK:
45 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.