Skulptur brons Johan Edvard Dannhauser

518835

JOHAN EDVARD DANNHAUSER (1869-?): Jägarmästare Wilhelm Eduard Berg , signerad J E Dannhauser med gjutarstämpel, skulptur, brons, total höjd inklusive sockel ca 52 cm
Diverse kungliga utmärkelser urfärdat för Wilhelm Eduard Berg (1866-1906) medföljer

Smärre slitage, något lös sockel

Konst, Skulpturer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (5 bud)
3838429
3838386
1 800
3838385
1 700
3837929
1 600
3826660

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.