Slaglåsgevär

518811

SLAGLÅSGEVÄR, låsblecket med stämplar; VR under krona och Tower 1859, fällbart sikte, längd ca 138 cm

Smärre skador och lagningar, troligen sammansatt av olika delar, senare laddstock

Vapen/Medaljer

Rum 11

Slaglåsgevär

Budhistorik (16 bud)
3814431
1 400
3811427
1 300
3809268
3808971
3808352

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.