Schatull med besticksservis

518774

SCHATULL, med bestick, 147 dlr, på benställning, 1900-talets mitt, teakfaner, underrede i betsad bok, etikettmärkt "Stig-bolaget Malmö", bestick, rostfritt stål med palisanderskaft, troligtvis ASNI Denmark, höjd ca 68, 55,5 x 44 cm

Ställvis skador i bestickshållarna, delar av servisen saknas, kedjan för den främre luckan trasig

Ändringar/tillägg
CITES intyg Nr 50153-18 medföljer

Möbler, Skåp, byråer, Diverse

Rum 6

Schatull med besticksservis

Budhistorik (17 bud)
3808405
2 600
3800188
2 400
3808047
2 400
3800188
1 900
3806647
1 800

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.