Tallrikar Kina 1800-tal

518762

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), dekor av fjärilar och insekter i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 19,5 cm

Nagg, den ena med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Tallrikar Kina 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
3804008
850
3799241
3803587
750
3799241
700
3803580
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.