Carl Gabriel Wadell oljemålning

518744

CARL GABRIEL WADELL (1865-1909): Porträtt av Oscar II, signerad och daterad C G Wadell 1902, olja på duk, ca 56x42,5 cm

Duklagningar, krackeleringar, dukmärken, fält med signering pålagt.

Konst, Äldre måleri

Rum 11

Budhistorik (38 bud)
3806035
4 200
3805961
3806033
3 800
3805961
3 600
3806030
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.