Karl X Gustav signerad kvittens

518741

KARL X GUSTAV (1622-1660), kung av Sverige 1654. 1 egenhändigt signerad kvittens, odaterad, 4to (ca 230x180 mm).
Klippt namnteckning, daterad 1659 och 3 lösa sigill medföljer.

Bruntonat papper, hörn skadat, ingen textförlust

Böcker/Kartor, Handskrifter

Budhistorik (12 bud)
3814144
2 600
3814469
2 400
3814144
1 700
3811287
1 600
3806244

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.