Roland Svensson

518720

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Brännvinskrydda" ("Strandkvanne", "Angelika"), signerad Roland S, färglitografi, 84/250, bildmått ca 36x25 cm;

HISTORIK: Kvanne (Angelica archangelica) är en tvåårig ört tillhörande familjen flockblommiga växter.

Tavelvagn 1

Roland Svensson
Budhistorik (19 bud)
3806200
1 700
3803963
1 600
3801974
3801607
1 400
3798212
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.