Skänkskåp s k änglaskåp 1800-tal

518663

SKÄNKSKÅP, för hörn, Skåne, daterat 1867, s k änglaskåp, bemålat, med skuren och polykrom dekor, krön med skulpterade lejon, total höjd 174, bredd 79 cm

slitage, en lejonet med lagning/skada

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (63 bud)
3812042
82 000
3812034
80 000
3812034
78 000
3812036
76 000
3812034
74 000

Slutpris SEK:
82 000
8 257 EUR, 9 381 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.