Skål med lock

518571

KAROTT MED LOCK, porslin, Kina, 1800-talets slut, motiv av He Xian'gu med bonde bland moln i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, diameter ca 23 cm, höjd 14 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Skål med lock

Budhistorik (9 bud)
3803064
2 400
3802852
3803063
3802852
3803062
1 400

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.