Småskrifter, tidskrifter på ryska 1800-1900-tal

518542

SMÅSKRIFTER - TIDSKRIFTER PÅ RYSKA / IN RUSSIAN. Mest sent 1800-tal - 1950-tal. 18 st broschyrer, småskrifter, bl.a. skönlitteratur (Oblomov, Feth, Majakovskij [Mystery-Bouffe]), historia, om kolera (1802), socialismen. 2 st. på franska. Varierande storlek, ca 180x110 mm- 280x190 mm. I låda.
Ryska och franska tidskrifter och några noter i 2 pappboxar, ca 40 st, bl.a. Bulletin de l'union des Cosaques (1954). 3 boxar inalles.

Varierande skick, många skador, smårevor, fläckar, namnteckningar

Böcker/Kartor, Historia

Monter 9

Budhistorik (12 bud)
3807366
3804722
3806353
3804722
650
3806121
600

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.