Dubbelbössa slaglås

518380

SLAGLÅSGEVÄR, 1860-tal, dubbelpipigt, brunerade pipor med text i guld: Damas Anglais, bakåtvända graverade lås, stock med skuret hjorthuvud, längd ca 117 cm

Slitage, renoverad, senare laddstock

Vapen/Medaljer

Rum 11

Dubbelbössa slaglås

Budhistorik (9 bud)
3807250
3806687
3806685
1 900
3805875
1 800
3805742
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.