Stockholms Auktionsverk X Layered Enzo Mari

518360

ENZO MARI (Italien, född 1932), "Ambo", 2 st soffbord, njurformade glasskivor med snedsliapd kant med förnicklade ben. 110x70 cm, höjd 39 respektive 27 cm

Bruksslitage, smärre repor i glasskivorna, 1 nagg i den större skivans underkant

Möbler, Soffbord, sidobord

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (35 bud)
3814229
8 400
3814228
8 200
3814225
8 000
3814220
7 800
3814113
7 600

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.