Kina 1800-tal

518351

SKÅL, TALLRIK, ASSIETTER, 5 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 14-23 cm

Nagg, tallriken lagad

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Kina 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
3802861
3802787
750
3802787
450
3792467
3792167

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.