Tallrikar Kina 1700-tal Imari

518336

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, varierande dekor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, två av tallrikarna med lagningar (paret)

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina 1700-tal Imari

Budhistorik (12 bud)
3802863
3804446
3802863
750
3804445
700
3802863
650

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.