Ljusstakar 2 st snarlika tenn Melchior Leffler

518218

LJUSSTAKAR, 2 st, snarlika, tenn, stämplade Melchior Leffler, Visby, enligt uppgifter 1771, höjd ca 20 cm

Slitage, bucklor, stötmärken, otydliga årstämplar, ljusmanschetter saknas

Metall

Monter 12

Budhistorik (15 bud)
3802204
2 400
3801315
3801721
3801315
1 900
3801519
1 800

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.