Figurer brons Kina

518179

FIGURER, 1 par, brons, Kina, 1800-tal, i form av parställda fohundar, längd ca 9,5, höjd 7,5 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Figurer brons Kina

Budhistorik (10 bud)
3801262
1 800
3801260
1 700
3800738
1 600
3797111
3792935
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.