Stig Lindberg teservis

518154

STIG LINDBERG, "Tahiti", tekoppar med fat, 8 st samt sockerskål, benporslin, Gustavsberg, dekoren formgiven 1970, diameter ca 9-16,5 cm

Kraftigt slitage i lacken på 7/8 koppar, nagg i kanten på 1 kopp

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 13

Stig Lindberg teservis

Budhistorik (9 bud)
3801960
3801958
3801955
1 400
3799800
3799766
600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.