Såssnipa Kina Famille rose 1700-tal

518123

SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion på trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 24 cm

Lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Budhistorik (2 bud)

3792943
3788339

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.