6 brev ställda till Jacob Snack 1600-tal

518118

SAMLING BREV STÄLLDA TILL JACOB SNACK (6).
6 brev ställda till revisionssekreteraren Jacob Snack (1625-1697). Bl.a. 1 egenhändigt signerat brev från Mauritz Posse (1632-1702) , ett egenhändigt signerat brev av Gustav Carlsson Banér (1629-1680) och Hugo Hamilton. Breven daterade mellan 1665-1672.
5 av dokumenten ca 320 x 210 och 1 ca 230 x 210 mm.

Proveniens: Kulla Gunnarstorps slott.

Böcker/Kartor, Handskrifter

Budhistorik (4 bud)

3815002
1 600
3815097
3815002
3801475

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.