Golvurna porslin Kina

518090

GOLVURNA, porslin, Kina, 1900-talets början, med hänklar, dekor i underglasyrblått med fåglar och pioner, höjd 58 cm

Fotring med nagg, mynning med glasyrspricka

Orientaliskt, Porslin

Golvurna porslin Kina

Budhistorik (8 bud)
3800839
650
3801043
600
3800839
550
3801042
500
3800839
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.