Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

518042

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, sprickor, en tallrik med kantretuscher

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (12 bud)
3803073
2 400
3802870
3803072
3802870
1 700
3803071
1 600

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.