Skänk Allmoge

518030

SKÄNK, furu, troligen Hälsingland, 1700-talets slut, spegldörrar med bakomliggande hyllinredning, imitationsmåleri samt dekor av rosor, shöjd ca 105, 118x55 cm, nyckel (1) medföljer

Slitage, hyllplanen invändigt med smärre komplettering

Ändringar/tillägg
Nyckel (1) finns att avhämta i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Rum 9

Skänk Allmoge

Budhistorik (32 bud)
3801272
8 000
3801284
7 800
3801272
7 600
3801281
7 400
3801272
7 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.